MARXISTS.ORG - Shqiptare seksion

 

 

 

RRUGA E PARTISE

Organ teorik dhe politik i

Komitetit Qendror tė Partisė sė Punės tė Shqipėrisė

 

(Artikuj të zgedhur)

 
Nga numri i qershorit 1979
1. Fronti demokratik i udhėrer nga partia ėshtė organizata e madhe e bashkimit, e organizimit dhe e edukimit politik tė populit (Enver Hoxha)

2. Fjala e mbylljes e shokut (Enver Hoxha)
 
pdf
Nga numri i nėntorit 1979
1. Dėshmi e fuqishme e vijėes sė drejtė tė partisė, e forcės sė pathyeshme tė popullit, e vitalitetit tė rendit socialist - Fjala e mbajtur nė mitingun e madh nė Bahcellėk tė Shkodrės mė 19 tetor 1979 (Enver Hoxha)
 
pdf
Nga numri i korrikit 1980
1. Pėrparimi i vendit ėshtė i pandarė nga zhvillmi i shkencės dhe i teknikės - Fjala nė mbledhjen e Plenumit tė 8-tė tė Komitetit Qendror tė PPSH (Enver Hoxha)
 
pdf
Nga numri i nėntorit 1980
1. Raport mbi veprimtarinė e Komitetit Qendror tė Partisė sė Punės tė Shqipėrisė. Mbjatur nga sekretari i parė i KQ tė PPSH, shoku Enver Hoxha, nė Kongresin e 8-tė tė Partisė (Enver Hoxha)
 
pdf
Nga numri i janarrit 1982
1. Pėrvoja juaj, si dhe ajo e kooperative tė tjera tė pėrparuara, do tė shėrbejė si nxitje pėr tė realizuar me sukses detyrat e mėedha pėr zhvillimin dhe intensifikimin e pandėrprerė tė bujqėsisė e tė blegtorisė sė vendit tonė  (Enver Hoxha)
 
pdf
Nga numri i marsit 1982
1. Vendosmėria e vullneti juaj janė shprehje e frymės sė lartė revolucionare dhe e besimit tuaj tė patundur nė vijėn e urtė tė Partisė  (Enver Hoxha)

2. Arritjet e deritanishme nė transformimin socialist tė fshatit na kanė rritur entuziazmin dhe vendosmėerinė pėr tė marrė pėrsipėr e pėr realizuar objektiva mė tė mėdha (Enver Hoxha)
 
pdf
Nga numri i tetorit 1982
1. Pėrshėndetje e Komitetit Qendror te Partise sė Punės tė Shqiperise me rastin e 75-vjetorit tė ditelindjes sė shokut Enver Hoxha (Enver Hoxha)

2. Fjala e shokut Enver Hoxha me rastin e marrjės sė Pershėndetjes tė Komitetit Qendror tė Partisė (Enver Hoxha)
 
pdf
Nga numri i nėntorit 1982
1. Fjala nė takimin me zgjedhėsit e zonės NR, 210 tė Tiranės (Enver Hoxha)
 
pdf